Лялька Коза

ЗАКЛИКАЄМО РАДІСТЬ ДО ХАТИ!
Ляльку Козу роблять на свята, коли святкують перехід до нового року, і вона допомагає закласти образи нового життя, в якому здійснюються наші бажання.
Весь зовнішній вигляд Кози-Дерези має викликати посмішку та гарний настрій. Коза кокетка і модниця, тому не шкодуйте для неї прикрас та тканин яскравих забарвлень. Своїми дзвіночками вона ніби дарує свої веселощі та життєрадісність і відганяє тугу та смуток із серця.
Ця лялька будить жінку, дає їй сили.
За цією бешкетною і трохи задиристою фігурою ховається образ жіночого божества. Ріжки на голові, мішечок з багатствами, незалежний веселий, мінливий характер наводять на думку про місячну богиню. У слов’янській традиції це Макош, прародителька богів. Не випадково за старих часів її зображували в рогатому головному уборі або з рогом достатку. До речі, у багатьох слов’ян були рогаті головні убори для заміжніх жінок.
У багатьох народів існувало уявлення, що головних богів вигодовувала коза (Велеса вигодувала коза Седунь, а Зевса коза Амалтея). Традиційно Коза символізує багатство, рясний урожай, ситість, тепло, здоров’я, життєздатність, закладення нового життя, захист та виконання бажань. Оберіг був символом життєвої сили, і цю силу вона мала принести хазяїнові хати та її землі.